Infektuar: 1128
Shëruar: 850
Vdekur: 30
Dogji gabimisht 400 rrënjë ullinj, pranga 49-vjeçarit

Dogji gabimisht 400 rrënjë ullinj, pranga 49-vjeçarit

Bota September 17, 2019 - 12:12
Detajet

Një shtetas i shpallur në kërkim për shkatërrim të pronës me zjarr është arrestuar nga policia e Fierit. 

49-vjeçari P.Gj, banues në Petovë të Fierit, duke djegur me zjarr barishtet i ka dalë zjarri jashtë kontrollit dhe janë djegur 400 rrënjë ullinj në pronësi të shtetasve E.Xh dhe P.Xh.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”. /tch