Tre diplomatë të Turqisë vriten në qytetin kurd të Irakut

Tre diplomatë të Turqisë vriten në qytetin kurd të Irakut

Bota korrik 17, 2019 - 14:59
Lexoni detajet

Tre diplomatë të Turqisë janë vrarë në një restorant në qytetin kurd Erdbil  të Irakut, transmeton Klan Kosova.

Burimet e BBC thonë se personat e armatosur kanë ikur nga  vendi i krimit dhe forcat e sigurisë kurde kanë mbyllur zonën përreth.

Askush ende nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.