Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa

Anija e mbytur në Danub, gjenden 2 trupa

Bota qershor 11, 2019 - 10:41
Lexoni detajet

Të paktën dy trupa janë gjetur nga rrënojat e varkës turistike që u fundos në Danub në kryeqytetin hungarez, Budapest, muajin e kaluar.

Zhytësit hynë në anije dhe me një vinç lundrues anija doli në sipërfaqe.

Anija mbante turistë të Koresë së Jugut kur u përplas me një anije tjetër lundrimi duke lënë 20 të vdekur dhe tetë të tjerë u zhdukën.

Pamjet nga vendi i ngjarjes të martën në mëngjes treguan kabinën dhe kuvertën e sipërme të anijes të nxjerrë nga uji ndërsa zhytësit kërkonin për viktimat.