Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Po ndodh tani: Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel (VIDEO)

Po ndodh tani: Parisi feston 130 vjetorin e Kullës Eiffel (VIDEO)

Bota May 15, 2019 - 22:42
Detajet

Me një shfaqje spektakolare të dritës, kryeqendra e Francës sot është duke festuar 130 vjetorin e Kullës së famshme Eiffel, njofton ABC News.

Ndryshe kjo kullë ka qenë dhe vazhdon të mbetet si një ndër pikat më të vizituara turistike në gjithë Europë.