Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Publikohet video e plotë nga kamera e terroristit në xhaminë në Zelandën e Re

Publikohet video e plotë nga kamera e terroristit në xhaminë në Zelandën e Re

Bota March 15, 2019 - 10:09
Lajmet e fundit nga vendi dhe bota!

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.

Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm në një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë 49 vetë.

Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi në mënyrë masive në xhami.

Në këtë video (pamje të rënda) shihet sulmuesi duke shtënë me armë brenda xhamisë.