Trump  dënon sulmin në Kaliforni

Trump dënon sulmin në Kaliforni

Bota nëntor 08, 2018 - 16:15
Sulmi në Kaliforni

Presidenti amerikan Trump e ka dënuar sulmin që la 13 persona të vdekur, transmeton Zëri.info.

Ai I ka ngushëlluar familjet e viktimave për rastin dhe I ka falenderuar polivët për punën e palodhshme.

Sulmi në Kaliforni ka lënë të vdekur 13 persona, ndër ta edhe një officer policie.

Policia ka bërë të ditur që edhe sulmuesi ka vdekur në këtë aksion, sipas hetimeve thuhet se ai ka bërë vetëvrasje./Zëri/