Policia greke plagos 22-vjeçarin shqiptar

Policia greke plagos 22-vjeçarin shqiptar

Bota nëntor 13, 2017 - 17:34

Një shqiptar ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Greqi.

Siç bëhet e ditur, ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Ksanthi-Kavala, ku policia i ka bërë me shenjë një makine për të ndaluar, por shoferi ka shtuar shpejtësinë.
Menjëherë në ndjekje, është vënë policia, por shqiptari, ka humbur kontrollin e meitit dhe është përplasur në kryqëzimin e Agiou Sila.

Po ashtu, shqiptari ka nisur të godasë me grushte policët, madje ka tentuar t’i marrë nga brezi armën një efektivi. 
Në këtë moment kolegu i tij ka qëlluar fillimisht me armë në ajër, e më pas në drejtim të personit 22-vjeçarit shqiptar, duke e plagosur me dy plumba në trup.
Pas kontrollit të makinës, u pa se shqiptari po transportonte 10 shtetas pakistanezë.