Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Dacia Duster e kalon çdo pritje, tanimë mbi 2 milionë vetura të tilla në rrugë!

Dacia Duster e kalon çdo pritje, tanimë mbi 2 milionë vetura të tilla në rrugë!

Auto&Tech May 15, 2021 - 11:54

E njohur ndryshe në vendin tonë edhe si “vetura që flet shqip”, Dacia Duster është një prej SUV më të përsosura që ekziston në tregun botëror të veturave.

Me teknologji të avancuar, performancë të jashtëzakonshme e një çmim të vetëm një pice në ditë, Duster në afat rekord ka arritur t’i merr zemrat e të gjithë adhuruesve të veturës.

Por se kjo veturë vërtet është e jashtëzakonshme dhe e pëlqyer nga të gjithë, e ka dëshmuar edhe statistika e fundit që tregon se tanimë janë shitur mbi 2 milionë vetura të tilla.

 

Përndryshe kjo veturë karakterizohet nga navigacioni 7” me prekje, kamerat për parkim, sensorët e parkimit prapa, çelësi inteligjent, sistemi multimedia me ekran 7”, xhamat e errësuar fabrikisht, etj.

Përndryshe, ju mund ta vizitoni showroomin e Auto Mita për ta parë këtë veturë më hollësisht apo edhe për ta testuar në vozitje.

Kujtojmë se Auto Mita është përfaqësuesi zyrtar i brendeve Dacia, Renault dhe Nissan në Kosovë.

 

Ky është artikull i sponsorizuar.