Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
iPhone 12 vjen me një mbushës të shpejtë 20W

iPhone 12 vjen me një mbushës të shpejtë 20W

Auto&Tech June 26, 2020 - 08:13

Sipas një rrjedhje të kohëve të fundit, gjenerata e ardhshme e iPhone do të përfshijë një mbushës të fuqishëm.

Apple do të ofrojë iPhone-et e tij të ardhshëm me një mbushës të shpejtë USB 20W, transmeton Telegrafi.

Të paktën kjo është rezultat i një rrjedhje të raportuar nga 9to5mac.

Në bazë të lajmeve që kanë qarkulluar, duket se Apple mund të ketë mbushësin më të shpejtë të prodhuar deri më tani.

Apple aktualisht përfshin një mbushës USB-C 18W me modele iPhone 11 Pro, ndërsa iPhone 11 ka akoma një mbushës më të ngadaltë 5W.

iPhone 12 pritet të dalë në treg me siguri në tetor dhe mendohet të ketë një model 5.4 inç, dy modele 6.1 inç Pro dhe Max, dhe 6.7 inç model Pro Max.