Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Volkswageni më prestigjioz që keni parë deri më tani

Volkswageni më prestigjioz që keni parë deri më tani

Auto&Tech June 13, 2020 - 13:32

Tashmë Volkswagen po vjen me një pamje të re të makinës së quajtur Volkswagen Arteon.

Premiera është caktuar më 24 qershor, dhe më pas do të kemi mundësi të shohim për herë të parë një shfaqje të re.

Tashmë ilustrimet e para janë shfaqur në internet, dhe ato tregojnë se në cilin drejtim ky model ka të ngjarë të ndryshojë./telegrafi

Pamje nga para është pak a shumë e ngjashme me Gol 8, ndërsa pjesa e pasme është pak më agresive se modelet e mëparshme të kësaj makine.

Kjo makinë ka një motor 2.0 turbocharged dhe 270 kuaj fuqi.

Arteon pritet të kushtojë 36 mijë euro.