Infektuar: 1110
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Modeli më i ri Apple MacBook Pro 13, tani edhe në Kosovë – në Gjirafa50.com

Modeli më i ri Apple MacBook Pro 13, tani edhe në Kosovë – në Gjirafa50.com

Auto&Tech May 15, 2020 - 16:20

Javën e kaluar, Apple lansoi modelin e ri të serisë së laptopëve MacBook 13.3. Një nga laptopët më të mirë në botë, vjen me performancë edhe më të fuqishme, dhe me tastierë të re.

Gjatë muajit mars, Apple lansoi modelin e ri të laptopëve MacBook Air, si dhe serinë e tabletëve të rinjë Ipad Pro (2020), duke filluar kështu vitin 2020 me produkte të reja. Të gjitha këto produkte mund ti porositni online, në dyqanin më të madh të teknologjisë në Kosovë, www.Gjirafa50.com.

Image

Performancë më e fuqishme

MacBook Pro 13” 2020, ka pamje të njejtë por performancë më të fuqishme se modeli paraprak, duke punuar dukshëm më shpejtë. Ajo që e benë më të fuqishëm këtë laptop është gjenerata e 8 dhe e 10-të e procesorëve Intel, e cila mes tjerash ka ndikuar në ngritje të performancës grafike për 80% më shumë. Po ashtu, SSD-ja me hapësirë 256GB, dhe RAM memoria e dyfishuar në 8GB, ju mundëson të lansoni kreativitetin dhe të punoni me të gjitha programet që ju nevojiten për dizajn, foto apo video-editim, arkitekturë dhe shumë të tjera. 

Risi tjetër është diagonalja e ekranit me madhësi 13.3”, duke ofruar kështu kualitet fantastik të fotografisë, falë ekranit Retina me rezolucion 2560x1600px, të mbeshtur nga teknologjia True Tone. Ekrani fantastik, ju lejon të punoni me kualitet tejet të lartë të fotos, dhe në të njëjtën kohë të shijoni në maksimum përmbajtje të ndryshme mediale argëtuese, si filma, seriale, dhe të tjera.

Image

Tastiera Magic Keyboard

Përmirësim tjetër i madh, është padyshim tastiera e re Magic Keyboard, e cila ju mundëson të shkruani në mënyrë të rehatshme, pa bërë zhurmë. Po ashtu, tastiera ka një buton me të cilin mund të rregulloni ndriçimin e tasteve. 

Këto janë vetëm disa nga specifikat e modelit të ri të laptopit Apple MacBook Pro” 13 (2020). Për të porositur këtë laptop klikoni KËTU. Në Gjirafa50, apo në dyqanin online më të madh në vend për produkte teknologjike, do të gjeni të gjitha produktet më të reja nga Apple, dhe brendet tjera më të njohura të teknologjisë. Të gjitha, produkte origjinale dhe me garancion nga prodhuesi. Po ashtu, të gjitha produktet vijnë me transport falas deri në shtëpinë tuaj kudo në Kosovë, ndërsa pagesën mund ta bëni pasi e pranoni produktin me para në dorë, apo me kartelë bankare deri në 12 këste.

Nëse ju duhet ndihmë rreth porosisë online, atë mund ta merrni përmes chat-it në www.gjirafa50.com, apo numrit të telefonit +383 45 101 953. Po ashtu, mund të na vizitoni në showroom-in tonë, në kilometrin e 6-të, të magjistrales Prishtinë-Ferizaj. 

 

Ky është artikull i sponzorizuar.