Infektuar: 4931
Shëruar: 2267
Vdekur: 102
A jeni i mërzitur në karantinë? Lojtarët me përvojë tani mund të fitojnë para

A jeni i mërzitur në karantinë? Lojtarët me përvojë tani mund të fitojnë para

Auto&Tech March 26, 2020 - 20:32

A keni kohë të tepërt ndërsa jeni në izolim të vetvetes dhe po kërkoni një interes te ri për të kaluar orët më shpejt, atëherë videolojërat janë një mënyrë e mirë për të pushuar trurin tuaj pak, transmeton Zeri.info.

Për shkak se videolojrat moderne kërkojnë aftësi, është e nevojshme të investoni kohë dhe përpjekje të mjaftueshme për ta përvetësuar atë. Lajmi i mirë është se tani ka dikush që mund t'ju ndihmojë me këtë. Me nje çmim te caktuar, lojtarë me përvojë janë të gatshëm të ndajnë njohuritë dhe përvojën e tyre, dhe në të njëjtën kohë ata mund të fitojnë.

Njerëzit janë në kërkim të hobit te ri që do të preokupohen gjate karantinës globale për shkak të pandemisë se koronavirusit. Ky biznes argëtues mund të ketë krijuar vetëm për ju, dhe sigurisht që ka klientë. Platforma britanike Bidvine, përmes së cilës njerëzit kërkojnë dhe ofrojnë punësim, tashmë mund të gjejnë trajnerë lojërash për video lojëra të ndryshme, siç janë Call of Duty, FIFA dhe Fortnite, shkruan Unilad.

Ata e kuptuan që shumë veta ishin duke kërkuar një burim shtesë të ardhurash, kështu që ata u mundësuan lojtarëve të pasionuar të fitojnë nga pasioni i tyre dhe të fitojnë para. Kërkesa është e lartë, besojeni apo jo. Turnete me lojëra në internet janë mjaft fitimprurëse, me të ardhurat totale të lojërave të këtyre turneve duke arritur disa qindra milion dollarë në vit.

Pra, nuk është për t'u habitur që njerëzit janë të gatshëm të paguajnë dikë për t'i trajnuar ata se si të kalojnë me sukses nivelet dhe të arrijnë rezultate të lakmueshme duke luajtur videolojëra. Atehere, nese mendoni se mund te jeni nje trajner i mire per videolojera, kjo eshte nje mundesi e mire per te fituar para gjate ketij izolimi./ZERI