Infektuar: 10247
Shëruar: 5944
Vdekur: 327
Si të punojmë, studiojmë dhe argëtohemi në shtëpi?

Si të punojmë, studiojmë dhe argëtohemi në shtëpi?

Auto&Tech March 26, 2020 - 11:35

Për shkak të pandemisë globale Covid-19, tashmë kemi hyrë në javën e dytë të qëndrimit të detyruar në shtëpi, si masë parandaluese për mbrojtjen e shëndetit tonë dhe të tjerëve nga virusi i njohur si “Coronavirus”. Përderisa nuk e dimë kohëzgjatjen e kësaj mase parandaluese të ndërmarrë në shumë vende të botës, duke përfshirë edhe vendin tonë, ajo çka dimë është se për shumë nga ne ka ndryshuar mënyra se si jetojmë dhe i bëjmë aktivitetet e zakonshme ditore, duke përfshirë punën, mësimin dhe studimin, aktivitetet argëtuese, shopingun dhe të tjera. Me fjalë të tjera, sa më herët që fillojmë të qëndrojmë në shtëpi, punojmë nga shtëpia, të argëtohemi në shtëpi, aq më produktiv dhe të relaksuar do të jemi, dhe aq më lehtë do ta tejkalojmë këtë sfidë globale. 

Gjirafa50.com si dyqani më i madh online i teknologjisë në vend, ju sjell disa produkte të rekomanduara teknologjike, që ju ndihmojnë të punoni, mësoni dhe të argëtoheni në shtëpi.

Laptop për punë apo mësim

Image

Sot laptopët janë shndërruar në mjet të domosdoshëm, për shkak se janë tejet praktik, barten shumë lehtë dhe na lejojnë të punojmë kudo.

Laptop Lenovo IdeaPad 15.6” – laptop fantastik për çmimin që ka. Me ekranin e madh 15.6” Full HD, keni hapësirë të mjaftueshme për të punuar apo studiuar. 

Acer TravelMate P2 – është laptop ideal për punë apo mësim. Ka ekran të madh 15.6” që ju mundëson të hapni mjaft dritare, dhe rezolucion Full HD për fotografi të pastër. Falë procesorit Intel Core i5 është mjaft i shpejtë.

MSI Modern 14 A10M-824, 14"- laptop tejet i lehtë dhe elegant, me performancë shumë të mirë. Posedon ekran 14” FHD, dhe procesor Intel Core i5. 

MSI Modern 15 A10M 15.6” – nëse ju duhet një laptop me performancë të jashtëzakonshme, i lehtë dhe me dizajn elegantë, ky model është fantastik. Ka procesor super të shpejtë Intel Core i7, ekran 15.6” FHD.
 

Produkte tjera për punë

Image

Për të kompletuar punën tuaj nga shtëpia, dhe për të mos pasur nevojë të shkoni në zyrë, kemi rekomanduar disa produkte për ju. 

Printer multifunksional HP Deskjet – ky printer multifunksional do ju lehtësojë punën pasi që ju mundëson të printoni, skenoni, dhe fotokopjoni në shtëpi. 

Maus Logitech M100 – maus tejet praktik dhe i thjeshtë për punë në shtëpi.

Tastierë Evolveo WK29B – tastierë super praktike pa kablo, lidhet lehtë me laptop, kompjuter, apo tablet (iOS dhe Android) dhe ju mundëson të punoni në shtëpi.

Monitor Samsung S24E450 LED 24” – monitor fantastik për punë nga Samsung, ka ekran 23.6” Full HD, dhe rrotullohet edhe në këndin vertikal për 160 shkallë.

 

Gaming

Image

Video-lojërat njihen si njëra ndër aktivitetet më argëtuese sot në botë. Në Gjirafa50 mund ti gjeni të gjitha produktet më të fundit të industrisë së ‘gamingut’.

Karrige SPC Gear – nëse qëndroni të ulur për kohë të gjatë gjatë lojës apo punës, ju duhet një karrige e mirë. Ka lartësi të rregullueshme, dhe mbështetësja i rregullohet deri në 120 shkallë.

Laptop MSI GF63 Thin 9SC-103BK, 15.6" – ky laptop nga MSI është i dizajnuar për gamerë. Ka procesor të shpejtë Intel Core i5, ekran 15.6” Full HD, dhe kartelë grafike NVIDIA® GeForce® GTX 1650 për imazh tejet të pastër gjatë lojës. 

XBOX ONE X, 1TB – konzolë fantastike video-lojërash nga Microsoft. Ka rezolucion 4K që ju jep grafikë të shkëlqyer të lojës, dhe mund të ruani deri në 1 TB.

Gjirafa50 Galaxy, 120GB, 8GB DDR4, GTX 1650, Ryzen 3 – nëse ju duhet një kompjuter për video lojëra, ju rekomandojmë këtë model. Ka pllaka amë MSI A320M PRO-M2 V2, kartelë grafike Gainward GTX 1650 Pegasus 4GB GDDR5, Procesor AMD Ryzen 3 3200G, për të përballuar çdo lojë. 

 

Lexim dhe argëtim

Image

Nëse ju duhen pajisje për të lexuar apo aktivitete tjera gjatë kohës sa jeni në shtëpi, ju rekomandojmë tabletë të ndryshëm. 

Lexues e-book Amazon New Kindle 2019 – tablet i krijuar enkas për lexuesit pasionant. Ka ekran 6 inç me prekje, dhe mbron sytë tuaj. Mund të shkarkoni mijëra libra në të gjitha formatet dhe ti lexoni.

Tablet Lenovo TAB M10, 10.1 " – ky tablet nga Lenovo ka ekran 10.1” Full HD, dhe memorie 32 GB.

Tablet Apple iPad 2019, 10.2 " – ky tablet nga Apple ka ekran Retina 10.2”, mund ta lidhni me tastierë të Apple për të punuar, ka kamerë 8 MP, dhe memorie 32 GB.

Tablet Huawei Mediapad T3 10.0”- tablet nga Huawei, me ekran 9.6”, është ideal për çmimin që ka. 

Këto janë vetëm disa nga produktet e rekomanduara për punë, mësim, dhe argëtim në Gjirafa50. Për të porositur cilin do nga produktet për punë apo mësim me zbritje, klikoni KETU. Ndërkohë, për të porositur produktet gaming me zbritje, klikoni KETU. Të gjitha produktet e Gjirafa50, vijnë me transport falas në gjithë Kosovën, dhe me garancion nga prodhuesi. Për çdo informatë shtesë na kontaktoni në ëeb-faqen tonë au, apo numrin e telefonit +383 45 101 953! Mbështetuni tek ne!

 

Ky është artikull i sponzorizuar.