Formula 1 dhe MotoGP përsëri në aksion,  ku tjetër veç se në Artmotion

Formula 1 dhe MotoGP përsëri në aksion,  ku tjetër veç se në Artmotion

Auto&Tech mars 11, 2019 - 16:01
Lexoni detajet

Me fillim nga ky muaj na pret edhe një sezon super i nxehtë dhe me plot adrenalinë. 

Formula 1 dhe MotoGp vijnë me risi të reja.
 
Supertalenti 22 vjeçar , Leclerc i bashkohet Vettel –it në Ferrari të cilin e braktisi ish kampioni Kimi Raikkonen që kaloi në Alfa Romeo. Rishiardo u transferua në Renault për t’ia lënë vendin në Red Bull Pierre Gasly-it... e shumë e shumë risi. Plus, sivjet kthehen Kubica dhe Kvyat ndërsa do t’i shohim 4 debutues.

Ndërsa në MotoGP kampioni aktual, spanjolli fantastik Márquez nuk ka të ndalur dhe është në gjah për trofetë e doktorit legjendar por as Valentino Rossi nuk po dorëzohet.
Ngasësi i vetëm në histori të motoçiklizmit i cili fitoj titull në gjitha kategorit, 125, 250, 500 dhe Moto GP, sivjet do të lufton me mish e shpirt për ta rrumbullakosur numrin e trofeve në dhjetë.
Kamponi i 9-fishtë, në stinorin e tij të 24, do ta kërkoj titullin e dhjetë dhe epitetin e të parit me La Decima në motorsporte.
Mirëpo këtë dyshe nuk do ta lënë rehat super ngasësit si: Lorenzo e Dovizioso, Viñales e Pedrosa , Zarco e shumë e shumë të tjerë.
Edhe sivjet, me Artmotion do të jetë shumë nxehtë.
 
Formula 1 dhe MotoGP vetëm dhe ekskluzivisht në platformën më atraktive në vendin tonë – Artmotion.

https://www.facebook.com/artsport123/videos/382428062582137/

https://www.facebook.com/artsport123/videos/797568940630208/