Trepça ’89 eliminon Llapin pas vazhdimeve, kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Ndeshje spektakolare është zhvilluar në Mitrovicë mes Trepçës ’89 dhe Llapit, por vetëm pas 120 minutave është kuptuar fituese.

Llapj ka humbur epërsinë e dy golave derisa koha e rregullt u mbyll 2-2, për të fituar vendasit pas vazhdimeve 4-3.

Vetëm pas shtatë minutave lojë Llapi kaloi në epërsi me golin e Adnan Januzit për 0-1.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të llapjanëve, të cilët edhe pjesën e dytë e nisën më mirë.

Ishte minuta e 57-të e ndeshjes, kur mysafirët realizuan sërish me autor të njëjtë Ahmed Januzin për ta dyfishuar epërsinë.

Megjithatë vendasit u kundërpërgjigjën shpejtë, ku realizuan dy gola brenda 15 minutave në të 63 e 78 për të barazuar shifrat në 2-2.

Në kohën shtesë u shënuan edhe tre gola, dy për mitrovicasit dhe një për Llapin për rezultatin përfundimtar 4-3.

Kësisoj Trepça ’89 shkakton befasi të madhe dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës.