Ulen temperaturat, në viset e larta malore pritet edhe borë

Ulen temperaturat, në viset e larta malore pritet edhe borë

Aktuale November 21, 2023 - 07:57

Sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me të reshura shiu.

“Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Në viset e larta malore me lartësi mbidetare mbi 1000 m do të ketë kushte për reshje bore”, thotë Instituti Meteorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius”.