Osmani takohet me Scholzin: Do të vazhdojmë forcimin e partneritetit me Gjermaninë

Osmani takohet me Scholzin: Do të vazhdojmë forcimin e partneritetit me Gjermaninë

Aktuale September 19, 2023 - 12:15

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka uruar kancelarin gjerman Olaf Scholz me rastin e 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB.

Osmani ka ndarë fotografi nga takimi me Scholzin gjatë qëndrimit të saj në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në New York, ndërsa është shprehur e kënaqur me partneritetin mes Kosovës dhe Gjermanisë, transmeton Zeri.info.

“E urova kancelarin Olaf Scholz me rastin e 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB, një gjysmë shekulli angazhim për paqen, zhvillimin dhe bashkëpunimin global. Krenare për partneritetin e qëndrueshëm Kosovë – Gjermani, të cilin do të vazhdojmë ta forcojmë”, shkroi Osmani në Twitter.

Osmani gjatë ditës ka takuar edhe liderë dhe zyrtarë të tjerë nga e gjithë bota. /Zëri