Moti sot, me vranësira e intervale me diell

Moti sot, me vranësira e intervale me diell

Aktuale September 19, 2023 - 07:58

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës moti do të jetë me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende-vende të sjellin shi.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit”, thuhet në njoftim.