Begaj: Dakordimi mes Kosovës e Serbisë, garanci për paqen e stabilitetin e rajonit

Begaj: Dakordimi mes Kosovës e Serbisë, garanci për paqen e stabilitetin e rajonit

Aktuale March 19, 2023 - 10:24

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka përshëndetur dakordimin mes Kosovës dhe Serbisë për ta zbatuar aneksin e marrëveshjes.

Ai ka thënë se ky dakordim është një garanci për paqen, stabilitetin dhe të ardhmen e rajonit në BE, raporton Zeri.info.

“Ky dakordësim është një garanci më shumë për paqen, stabilitetin dhe të ardhmen e rajonit në Bashkimin Evropian. Besimplotë se garantët e këtij dakordësimi do ta bëjnë atë të detyrueshme e të zbatueshme nga palët.

Falenderoj Bashkimin Evropian për ndërmjetësimin dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështetjen e fuqishme”, shkroi Begaj në Facebook. /Zëri