Ish-deputetja e VV-së ironizon Kurtin: Po kalojka, po kalojka, edhe tuj knu madje
Foto: Laura Hasani

Ish-deputetja e VV-së ironizon Kurtin: Po kalojka, po kalojka, edhe tuj knu madje

Aktuale February 02, 2023 - 16:54

Ish-deputetja e VV-së, Shqipe Pantina, e cila së fundmi i është bashkuar Lidhjes Demokratike të Kosovës ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook rreth debatit të sotëm që ndodhi Kuvend lidhur me Asociacionin.

Kryeministri Kurit bëri publike gjashtë kushte për të pranuar Asociacionin të cilin e kishte kundërshtuar kategorikisht kur ishte në opozitë.

Opozita aktuale e kritikoi se si ai i ka “hëngër fjalët e veta” duke e pranuar Asociaconin.

Një reagim të ngjashëm ka bërë edhe Shqipe Pantina. “Po kalojka edhe duke këndu”, shkruan Pantina.

“Po kalojka, po kalojka, edhe tuj knu madje!Nejse emrin ban me ja nderru Kryeminister #hipokrizi dhe #hajgare”, ka shkruar Pantina.