Kuvendi miraton në parim Projektligjin për Zyrtarët Publikë

Kuvendi miraton në parim Projektligjin për Zyrtarët Publikë

Aktuale December 09, 2022 - 17:38

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Zyrtarë Publik.

Pro këtij Projektligji kanë votuar 61 deputetë dhe një abstenoi, raporton Zeri.info.

Ky Projektligj është kritikuar nga partitë opozitare, që sipas tyre pushteti përmes këtij projektligji ka synim të kap administratën. /Zëri