Takohen Lajçaku e Osmani në New York, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

Takohen Lajçaku e Osmani në New York, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

Aktuale September 23, 2022 - 00:10

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar sot me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në New York.

Lajçaku ka njoftuar se me Osmanin kanë folur për dialogunë mes Kosovës dhe Serbisë dhe nevojën për zgjidhje konkrete, transmeton Zeri.info.

“Në Nju Jork u takova me Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani . Ne vazhduam diskutimin tonë për rrugën përpara në Dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe nevojën për zgjidhje konkrete”, thka shkruar Lajçaku në Twitter. /Zëri