Osmani takon Blinkenin: E informova për zhvillimet e fundit

Osmani takon Blinkenin: E informova për zhvillimet e fundit

Aktuale September 22, 2022 - 22:00

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar mbrëmë Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken.

Osmani e Blinken janë takuar në pritjen e mbrëmshje të organizuar nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden.

“E informova atë për zhvillimet e fundit që nga takimi ynë i fundit dhe e falënderoi për angazhimin e tij të vazhdueshëm për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë”, ka shkruar Osmani në Twitter. /Zëri