Një i vdekur dhe mbi 900 të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe mbi 900 të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Aktuale July 31, 2022 - 12:28

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 918 rastet janë regjistruar nga testimi i 2557 testimeve të kryera.

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 1401 qytetarë, kurse në total numri i rasteve aktive është 9926. /Zëri