Lajçaku arrin në Kosovë, shkon për ta takuar Kurtin
Foto: Laura Hasani

Lajçaku arrin në Kosovë, shkon për ta takuar Kurtin

Aktuale June 27, 2022 - 14:40

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd - Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka arritur në Kosovë.

Lajçaku është parë duke shkuar në takimin e paraparë me kryeministrin Kurti.

Ai, në qëndrimin treditor në vend, do të takohet edhe me liderë të partive kryesore opozitare dhe përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare në Kosovë, po ashtu do të vizitojë Prizrenin dhe veriun e Kosovës.

Image

Image