Moti sot: diell, shi e shkarkime rrufesh

Moti sot: diell, shi e shkarkime rrufesh

Aktuale June 25, 2022 - 08:17

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell, ndërsa në mesditë do të ketë reshje shiu, shkarkime rrufesh e stuhi lokale.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit. /Zëri