I “tradhtoi” era e fortë e hashashit, shqiptarët kapen me laborator “bari” brenda anijes në Spanjë

I “tradhtoi” era e fortë e hashashit, shqiptarët kapen me laborator “bari” brenda anijes në Spanjë

Aktuale June 25, 2022 - 08:08

Tre trafikantë pjesë e një bande shqiptare, janë arrestuar në Spanjë. Mediat e huaja raportojnë se tre shqiptarët janë kapur me një plantacion bimësh narkotike prej 2 mijë rrënjësh në Valencia.

Fillimisht ishte një agjent i fshehtë që zbuloi drogën e mbjellë nga shqiptarët ndërsa pas një kontrolli u zbulua një tjetër sasi e madhe kanabisi i kultivuar në hapësira të mbyllura.

Plantacionin e drogës e kanë zbuluar në një anije e modifikuar sikur shiste divanë nën mbishkrimin ‘Divanë në masën tuaj’, raporton express.

Agjentët kanë kontrolluar anijen në prani të pronarit të saj, ku kanë zbuluar 3 shqiptarët, që kalonin natën brenda anijes dhe prej disa ditësh nuk kishin dalë prej saj, shkruajnë mediat spanjolle.

Ato kishte 4 dhoma të mëdha, ku mbante 1900 bimë marijuanë, përveç materialeve të ndryshme të nevojshme për kultivim: 247 llamba, 132 ventilatorë, 269 çakëll, 9 filtra ajri, 9 radiatorë termikë, 10 kohëmatës dhe 7 rezervuarë uji.

Të tre shqiptarët nga 24 deri në 50 vjeç u arrestuan për krimet për ngritje të grupit kriminal dhe trafikut të drogës. /abcnews