“Free Visa”, qytetarët protestojnë për mosliberalizim vizash
Foto: Laura Hasani

“Free Visa”, qytetarët protestojnë për mosliberalizim vizash

Aktuale June 24, 2022 - 13:09

Pas Samitit të BE-së, që u mbajt dje në Bruksel, në shenjë pakënaqësie qytetarët e Kosovës kanë marshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Grupit të qytetarëve iu bashkuan dy deputete të Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi nga LDK-ja dhe Time Kadrijaj nga AAK-ja, raporton Zeri.info.

Protestuesit dolën për të protestuar me biçikleta, duke mbajtur në dorë Flamurin e Kosovës, i rrethuar me tela gjemborë, duke paraqitur Kosovën e izoluar.

Fotografitë nga kjo protestë mund t’i shihni KËTU:

Image
Image
Image
Image