Berisha: Shqipëria në rrezik, protestë dhe vetëm protestë

Berisha: Shqipëria në rrezik, protestë dhe vetëm protestë

Aktuale June 23, 2022 - 11:32

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, duke folur për mediat në hyrje të Parlamentit, deklaroi se “sirenat e alarmit për Shqipërinë në rrezik po bien në të katër anët e vendit dhe e vetmja rrugë është protesta”.

“Sirenat e alarmit për Shqipërinë në rrezik po bien në të katër anët e vendit. Mbrëmë, në një tryezë me aktivistë të shoqërisë civile, kryefjala ishte një dhe vetëm një: protestë. Qytetarët shqiptarë, duke nisur nga interesi i tyre kombëtar, te shëndeti, vendi i punës, xhepat e tyre, ndjejnë se janë në rrezik të madh; ndjejnë një thirrje të brendshme se duhet me çdo kusht të marrin në dorë fatin e tyre dhe vendit të tyre. Kjo protestë është në datën 7 korrik, në orën 19:00, në Tiranë. E gjithë Tirana do të protestojë ndaj qeverisë. Me vendosjen e monizmit, kushtetueshmëria e kësaj qeveria ka rënë në mënyrë përfundimtare, tha Berisha.

Berisha rikthehet në protestë, bën të ditur datën

“Kjo nuk është një protestë vetëm e PD-së, por edhe e shoqërisë civile. Rama do të largohet”, shtoi kreu i demokratëve. /A2CNN