Ambasadori i SHBA-së viziton Mitrovicën e Veriut [foto]

Ambasadori i SHBA-së viziton Mitrovicën e Veriut [foto]

Aktuale May 17, 2022 - 15:51

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka vizituar sot Mitrovicën e Veriut.

Gjatë vizitës ambasadori amerikan ka biseduar me kryetarin e Listës Serbe dhe ministrin Goran Rakiq, kryetarët e komunave nga veriu i Kosovës dhe shefin e Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Igor Simiq, transmeton Zeri.info.

Hovenieri gjatë vizitës ka bërë një shëtitje në sheshin kryesor të Mitrovicës së Veriut. /Zëri

Image

Image