Mot i vranët dhe i ftohtë sot në Kosovë

Mot i vranët dhe i ftohtë sot në Kosovë

Aktuale December 15, 2021 - 08:20

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas IHMK-së, në viset malore parashihen fjolla të dobëta bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim. /Zëri