Lladrovci i tha “mulla rrenci”, Musliu: I qofsh falë që je vëlla i kujt je se kishe mbetur arave duke luajtur ‘pitpitak’

Lladrovci i tha “mulla rrenci”, Musliu: I qofsh falë që je vëlla i kujt je se kishe mbetur arave duke luajtur ‘pitpitak’

Aktuale July 21, 2021 - 18:49

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe hoxha nga kjo qytezë, Osman Musliu janë përplasur verbalisht në rrjete sociale.

Lladrovci e ka quajtur Osmanin “mulla rrenci” lidhur me një deklaratë të bërë nga ai për zgjedhjet lokale.

Ndërkaq ka qenë Osmani që është kundërpërgjigjur, duke thënë se Ramiz Lladrovci nuk do të mund të bëhej as kryetar komune nëse nuk do të ishte vëlla i heroit Fehmi Lladrovci.

“Ani me babeën hoxheë ani, mireë e ki ti! I kofsh faleë qeë je vëlla i kujt je, se sa peër afteësiteë dhe doktoraturat tua nuk t’kish ra me dal fort neë sheher nga arat e fushat e Gllanaselleës duke luajtur ‘pitpitak; e sa peër kryetar e voteë teë qytetareëve ti duhet tua putheësh kambeët disave neë krah teë teë cileëve je aty e teë cileët fatkeqeësisht janeë neë burg”, ka shkruar Musliu.

“…frikeësohem se ndaj tyre do keëndosh si bilbil, se neë komuneë vecë me nxjerr naj dokument kishe shku najherë”./klankosova