Pamje nga takimi i Samitit në Vjenë, ku po merr pjesë Kurti

Pamje nga takimi i Samitit në Vjenë, ku po merr pjesë Kurti

Aktuale June 18, 2021 - 12:20

Ka përfunduar Samiti i Ballkanit Perëndimor, ku kancelari austriak Sebastian Kurz ka pritur krerët e qeverive të këtij rajoni.

Mediat austriake kanë publikuar pamje nga ky Samit dhe nga pritja që Kurz ua ka bërë liderëve të Ballkanit Perëndimor.

“Austria do të jetë krah i fortë i vendeve të Ballkanit Perëndimor derisa ato të anëtarësohen në BE”, ka thënë Kurz në këtë takim.

Pas pak Kurz pritet të dalë në një konferencë për media, transmeton Klan Kosova.