Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën
Foto: Zëri/ilustrim

Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën

Aktuale May 17, 2021 - 20:09

Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën.

Pozita dhe opozita ranë dakord për ndërprerjen e seancës së sotme që filloi nga ora 10:00.

“Pas arritjes së konsensusit mes pozitës dhe opozitës, vazhdimi i seancës do të bëhet të mekurën, në orën 11:00”, ka thënë kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Programi i Qeverisë Kurti për katër vjetët e ardhshme i prezantuar sot në Kuvend shkaktoi tensione në mes pozitës dhe opozitës./klankosova