Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
740 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat anti-COVID gjatë një dite

740 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat anti-COVID gjatë një dite

Aktuale May 12, 2021 - 10:32

Gjatë ditës së djeshme janë gjobitur 740 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID.

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1182 gjoba të tjera për shkelësit e rregullave të trafikut.

Gjatë 24 orëve janë raportuar 70 aksidente trafiku, ndërsa janë arrestuar 13 persona, ku tetë janë dërguar në mbajtje dhe katër në vuajtje të dënimit. /Zëri