Haradinaj prezanton kandidatin e parë për asamblist në Prishtinë

Haradinaj prezanton kandidatin e parë për asamblist në Prishtinë

Aktuale May 04, 2021 - 11:47

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka prezantuar kandidatin e parë për asamblist të kësaj partie.

Ai është Muhamet Kasabaqi.

Haradinaj e quan Kasabaqin njeri të vlerave qytetare të Prishtinës së vjetër dhe arkitekt i zoti.

“Sot po fillojmë me nominimet për garën e Asamblesë së Prishtinës, ku isha i nderuar me këtë nisje të mbarë, me Mehmet Kasabaqin, një njeri i vlerave qytetare të Prishtinës së vjetër dhe profesionist i zoti në fushën e arkitekturës”, tha Haradinaj. /Zëri