Infektuar: 97996
Shëruar: 82064
Vdekur: 1988
Gjashtë të vdekur dhe 317 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Gjashtë të vdekur dhe 317 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Aktuale April 08, 2021 - 18:12

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 317 raste të reja me COVID-19, nga 3024 testime të realizuara.

Kurse, kanë vdekur gjashtë persona.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë këtyre 24 orëve janë shëruar 529 qytetarë. /Zëri