Infektuar: 98835
Shëruar: 83591
Vdekur: 2008
Kurti emëron edhe tre zëvendësministra

Kurti emëron edhe tre zëvendësministra

Aktuale April 08, 2021 - 17:28

Gjatë ditës së sotme, kryeministri i vendit Albin Kurti ka emëruar edhe tre zëvendësminsitra në ministri të ndryshme, raporton Zeri.info.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi për media.

Daulina Osmani është emëruar zëvendësministre e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Dafina Gexha-Bunjaku në pozitën e zëvendësministres së Shëndetësisë dhe Kreshnik Ahmeti është emëruar zëvendësministër i Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Deri më tani me vendim të Kurtit janë emëruar 18 zëvendësministra. /Zëri