Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Vdes ish-bashkëshortja e Adem Demaçit, Xhemajlije Hoxha Demaçi

Vdes ish-bashkëshortja e Adem Demaçit, Xhemajlije Hoxha Demaçi

Aktuale February 27, 2021 - 22:08

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e kësaj së shtune Xhemajlije Hoxha Demaçi, ish bashkëshortja e ish veprimtarit të çështjes kombëtare Adem Demaçi.

Xhemajlije Hoxha Demaçi ka vdekur në moshën 79 vjeçare, transmeton Klankosova.

Tashmë drejt familjes Demaçi – të birit Shqiptarit dhe të bijës Abetares kanë nisur të shkojnë ngushëllimet e para për vdekjen e së ëmës së tyre.