Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Aktuale February 27, 2021 - 18:19

Ka vdekur sot Hasan Sadiku, njëri ndër ushtarët e parë të UÇK-së në Shalë.

Lajmin e kanë të ditur familjarë të tij në “Facebook”.

“Ju njoftojm te gjth farefisin shok miq sot ndrroj jet gjyshi Hasan Sadiku ishall zoti ne xhenet e ka shperbly”, thuhet në postim.

Hasan Sadiku ka qenë njëri ndër ushtarët e parë të Zonës Operative të Shalës dhe babai i dëshmorit Agim Sadiku. /Zëri