Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Sot votohet raporti për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian

Sot votohet raporti për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian

Aktuale February 23, 2021 - 11:10

Eurodeputeti austriak Lukas Mandl ka njoftuar se sot do të votohet raporti për Kosovën në Komitetin për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Ai ka thënë se dy temat kryesore janë liberalizimi i vizave, njohja dhe dialogu Kosovë - Serbi.

“Sot do të votojmë në Komitetin për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian raportin për Kosovën, që unë e kam negociuar të emër të grupin të EEP-së. Ne kemi përfshirë mesazhe të forta mbi liberalizimin e vizave, njohjen, dialogun Kosovë - Serbi dhe perspektivat për të rinjtë në digjitalizim dhe fusha të tjera”, ka shkruar Mandli në “Twitter”. /klankosova