Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Falsifikohet testi për COVID-19, Prokuroria nis hetimet

Falsifikohet testi për COVID-19, Prokuroria nis hetimet

Aktuale February 23, 2021 - 08:42

Një punëtore e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike ka raportuar në Polici një dokument të falsifikuar, që ishte test për COVID-19.

Policia ka raportuar se ankuesja femër kosovare, e punësuar në IKSHPK dhe në një laborator privat, ka raportuar se ka hasur ne një dokument, të cilin e prezanton e dyshuara femër kosovare (testi për COVID-19), për të cilin dyshon se ka ndërhyrje dhe është falsifikuar.

Bëhet e ditur se lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim të tij rasti shkon në procedurë të rregullt. /Zëri