Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Nënë e bijë vdesin nga koronavirusi brenda një dite në Tiranë

Nënë e bijë vdesin nga koronavirusi brenda një dite në Tiranë

Aktuale January 27, 2021 - 14:29

Është rritur numri i të vdekurve nga koronavirusi në Librazhd. Këtë mesjavë raportohet se kanë ndërruar jetë nga virusi i rrezikshëm nënë e bijë.

Mësohet se kanë humbur jetën brenda ditës së sotme te “Shefqet Ndoriq” Safete Leka, 93 vjeçe dhe Vera Hysa, 71 vjeçe. Nënë e bijë jetonin në një shtëpi, së bashku me bashkëshortin e 71-vjeçares.

Ndërkohë që gjatë javëve të fundit shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë qenë të larta. /BalkanWeb