Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
12 të vdekur dhe 520 të infektuar me koronavirus në Maqedoni të Veriut

12 të vdekur dhe 520 të infektuar me koronavirus në Maqedoni të Veriut

Aktuale January 21, 2021 - 18:49

Nga 1906 testime të realizuara për COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut, 356 prej tyre kanë rezultuar pozitive.

Ndërsa, 15 persona kanë humbur jetën.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë këtyre 24 orëve, 587 qytetarë janë shëruara nga koronavirusi. /Zëri