Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Duke filluar nga 26 janari kosovarët që shkojnë në SHBA duhet ta kenë testin PCR për COVID-19

Duke filluar nga 26 janari kosovarët që shkojnë në SHBA duhet ta kenë testin PCR për COVID-19

Aktuale January 19, 2021 - 23:38
SHBA-ja ka njoftuar se nuk mund të sigurojë testimin e COVID-19 për personat jashtë vendit që dëshirojnë të udhëtojnë në vend.

Që nga 26 janari, të gjithë udhëtarët duhet të paraqesin një rezultat negativ të testit COVID-19 ose prova që e kanë kaluar COVID-19 përpara se të udhëtojnë, transmeton Zeri.info.

 

Orari i punës dhe rezultati. ë Për informata dhe rezervime ju lutem na kontaktoni në numrin e telefonit: +383 49 30 30 60 Laboratori EuroLab

Posted by EuroLab on Tuesday, January 19, 2021

 

Njoftimin për masat e reja e kanë bërë të ditur Departamenti Shtetëror i Udhëtimeve dhe Ambasada e SHBA-së në Shqipëri.

Njoftimi i plotë:

 

ë | Duke filluar nga 26 janari, nëse udhëtoni me avion nga një vend tjetër drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ju...

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Saturday, January 16, 2021