Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Anëtarësohet në LDK, 15-vjeçari që ishte zgjedhur kancelari më i ri në Gjermani

Anëtarësohet në LDK, 15-vjeçari që ishte zgjedhur kancelari më i ri në Gjermani

Aktuale January 18, 2021 - 17:35

Sot, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka mirëpritur, 15-vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku.

Sipas një njoftimi nga LDK-ja, thuhet se Mustafa i uroi mirë se ardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga Gjermani për t’u anëtarësuar në LDK.

Gjatë takimit thuhet se u diskutua kryesisht për sfidat e të rinjve në Kosovë dhe programin e LDK-së.

Leonardi është 15 vjeçar i cili u zgjedh kancelari më i ri në moshë, pasi që ka qenë në praktikë në zyrën e kancelares, Angela Merkel.

“Të rinjtë si Leonardi, janë prioritet i LDK-së, prandaj përvojat e tij janë të mirë se ardhura tek ne. Bashkë me të dhe me shumë të rinj, LDK po forcohet dhe do të vazhdoj të ofroj hapsirën dhe qeverisjen më të mirë”, thuhet në komunikatën e LDK-së./Zëri