Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Haradinaj: Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka janë lajmëtaret e lirisë

Haradinaj: Vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka janë lajmëtaret e lirisë

Aktuale January 17, 2021 - 12:04

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në 39 vjetorin e vrasjes së heronjve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka,ka bërë homazhe në fshatin Dubovik të Deçanit, ku tha se ata janë heronjët që motivuan gjeneratat tjera.

“Jusuf Gërvalla, Bardhosh Gërvalla, Kadri Zeka por këtu pushon edhe nëna Ajshe, janë heronjët tanë, lajmëtaret e lirisë por edhe ata që na motivuan”, tha ai.

17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Atentati mbi dy vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka ka ndodhur në Untergrupenbach të Gjermanisë.

 
LIVE ë Homazhe për Heronjtë Jusuf e Bardhosh Gërvalla

LIVE ë Homazhe për Heronjtë Jusuf e Bardhosh Gërvalla

Posted by Ramush Haradinaj on Saturday, January 16, 2021