Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Shqipëri, arrestohet punëtori që mori pa lejen e spitalit 30 bombola oksigjeni
Foto ilustruese

Shqipëri, arrestohet punëtori që mori pa lejen e spitalit 30 bombola oksigjeni

Aktuale January 14, 2021 - 15:33

Një oksigjenist nga Shqipëria ka marrë pa lejen e spitalit 30 bomobla oksigjeni për t’i shpërndarë nëpër banesa dhe si pasojë është arrestuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprën penale ‘Shpërdorim detyre” për 26-vjeçarin

"M. Sh.. Bombolat e oksigjenit për pacientët me COVID në gjende kritike janë e vetmja mënyrë për tu mbajtur në jetë", thuhet në njoftimin e Policisë.  /topchannel