Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
 Avdyli pas marrëveshjes së Osmanit e Kurtit: Më 14 shkurt fillon çlirimi nga keqqeverisja

Avdyli pas marrëveshjes së Osmanit e Kurtit: Më 14 shkurt fillon çlirimi nga keqqeverisja

Aktuale January 14, 2021 - 14:55

Pas marrëveshjes së nënshkruar mes Vjosa Osmanit dhe kreut të LVV-së Albin Kurtit, ish-deputeti i LDK-së Haxhi Avdyli, e që pritet të jetë kandidat për deputet në listën e Vjosa Osmanit, ka thënë se më 14 shkurt fillon çlirimi nga keqqeverisja, raporton “Zeri.info”.

Sipas Avdylit, 14 shkurti është referendum për fillimin e etapës së re të shtetndërtimit.

"Kosova ka shpresë", ka shkruar Avdyli në "Facebook". /Zëri