Pas aktakuzave të Speciales, Donika Gërvalla publikon foto të aktivistëve të vrarë të LDK-së

Pas aktakuzave të Speciales, Donika Gërvalla publikon foto të aktivistëve të vrarë të LDK-së

Aktuale November 05, 2020 - 12:52

Donika Gërvalla e bija e heroit të kombit, Jusuf Gërvalla ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit.

Gërvalla ka postuar një fotografi me aktivistët e LDK’së që janë vrarë pasluftës.

“Me Ju dhe fatkeqësisht shumë e shumë të tjerë si Ju! Me familjet tuaja!
Dje. Sot. Nesër. Përherë! Pa fije kompromisi! Deri sa edhe vrasësi i fundit i juaj të dalë para drejtësisë”, ka shkruar ajo në përshkrimin e fotografisë.

Image